هاست و دامین | طراحی سایت بلاک کشور خاص در وردپرس WordPress | وبتوک

بلاک کشور خاص در وردپرس WordPress

۴.۹/۵ - (۱۹ امتیاز)

بلاک کشور خاص در وردپرس WordPress :

اگر قصد دارید تا کشورهای خاصی را به دلیل حملات خاصی که از سوی آنها به سایت رخ داده بلاک کنید و یا اینکه سایت شما به گونه‌ای هست که صرفا میخواهید تا امکان دسترسی به سایت توسط چند کشور معدود فراهم باشد میتوانید با استفاده از افزونه Wordfence Security این کار را انجام دهید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه Wordfence Security منویی با نام Wordfence در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد. روی این منو کلیک کرده و سپس به زیر منوی Firewall رفته و همانند تصویر زیر به تب Blocking مراجعه کنید ، حال به سربرگ Country رفته و تنظیمات این بخش را مشابه توضیحات ارائه شده تکمیل کنید.

بلاک کشور خاص در وردپرس WordPress

What to do when we block someone: این بخش دارای دو گزینه است ، با انتخاب گزینه اول میتوانید تا پیغام سفارشی که در افزونه برای عدم دسترسی به سایت برای آن کشور وجود دارد را نمایش دهید و با استفاده از گزینه دوم میتوانید یک برگه با پیغام دلخواه ایجاد کنید تا اگر کاربری که دارای آی‌پی از کشوری است که بلاک کردید هنگامی که وارد سایت شد به آن برگه که در گزینه بعدی یعنی در URL to redirect blocked users to وارد می‌کنید ریدایرکت شده و محتوای اون صفحه را مشاهده کند.

Block countries even if they are logged in: با فعال کردن این گزینه حتی اگر کاربری که وارد حساب کاربری خود در وردپرس شده باشد و آی‌پی کشور وی بلاک شده باشد امکان دسترسی برای وی فراهم نخواهد بود.

Block access to the login form: با فعال کردن تیک این گزینه هم قادر خواهید بود تا دسترسی به صفحه ورود وردپرس را برای کشورهایی که آی‌پی آنها بلاک شده غیرفعال کنید.

Block access to the rest of the site (outside the login form): با فعال کردن این گزینه هم اگر کاربر وارد سایت نشده باشد و به هر صفحه‌ای از سایت مراجعه کند آی‌پی وی بلاک شده و امکان مشاهده هیچ یک از صفحات سایت را نخواهد داشت.

Bypass Redirect: با استفاده از این بخش قادر خواهید بود تا کاربری را که در آدرس خاصی قرار دارد و یا اینکه قصد ورود به صفحه خاصی را دارد به آدرس دلخواه خود ریدایرکت کنید. برای این منظور ابتدا در فیلد If user hits the URL آدرسی که کاربر قصد ورود به آن را دارد وارد کنید و سپس آدرسی که قصد دارید تا کاربر را به آن ریدایرکت کنید در فیلد then redirect that user to وارد کنید. در این صورت اگر کاربر از طریق کوکی قصد دور زدن این محدودیت را هم داشته باشد برای وی فراهم نخواهد بود.

Select which countries to block Block All: در این بخش هم میتوانید تا لیست کشورها را بر اساس نام آنها مشاهده کنید و کشورهایی که قصد دارید تا از دسترسی به سایت محروم کنید را انتخاب کرده و در نهایت با اسکرول به پایین صفحه روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.


برای آشنایی با نحوه نصب و راه اندازی افزونه وردفنس به لینک زیر مراجعه کنید :

نحوه نصب و راه اندازی افزونه وردفنس Wordfence Security

برای آشنایی با مفهوم افزونه وردپرس به لینک زیر مراجعه کنید :

درباره افزونه وردپرس WordPress Plugins

برای آشنایی با روش نصب افزونه وردپرس از طریق جستجوگر افزونه به لینک زیر مزاجعه کنید :

نصب افزونه Install Plugins از طریق جستجوگر افزونه ها

تمامی حقوق برای وبتوک محفوظ می باشد.