هاست و دامین | طراحی سایت طراحی سایت حرفه ای | 02177942102 | وبتوک

طراحی سایت حرفه ای

وبتوک با تمرکز بر ایده اصلی و هدایت آن تا واقعیت، همواره در کنار شما خواهد بود.

بدانید

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت (یا همان وب سایت) عبارتی است که برای مجموعه ای از خدمات تحت وب ذکر می گردد.در برداشت ابتدایی از این اصطلاح، ممکن است تنها طراحی چند صفحه اینترنتی شامل عکس و متن و ارتباط آنها با هم تصور شود ولی در حقیقت طراحی وب سایت نیازمند چندین تخصص گوناگون می باشد که لازم است توسط اشخاصی که دارای دانش و تجربه کافی هستند انجام شود.

دقت کنید

به چه مواردی باید توجه کرد؟

هنگامی که هدف شما از برپایی یک وب سایت، ارتقا سطح کاری و ارائه بهتر خدمات و محصولات در دنیای رقابتی امروز باشد و قصد یافتن بازار ها و مخاطبین جدید را داشته باشید، ضرورت استفاده از افراد متخصص برای طراحی وب سایت بیشتر خود نمایی می کند.

مواردی که در طراحی سایت باید به آن ها توجه داشت :

• طراحی دلنشین و خاص
• راحتی استفاده از وب سایت
• عملکرد قوی
• جذب و جلب بازدیدکنندگان به وب سایت
• سرعت بالای بارگذاری صفحات
• رعایت استاندارد های بهینه سازی برای موتورهای جستجو در طراحی سایت
• بهینه سازی برای مرورگرها
• امکان توسعه و ارتقا با توجه به نیاز های آینده

مطالبه کنید

هنگام سفارش، چه مواردی را باید خواست؟

امروزه به کمک وجود نرم افزارهای طراحی سایت ( سیستم های مدیریت محتوا) که به راحتی در دسترس میباشند، این حرفه کمی ساده به نظر برسد، در حالیکه در واقعیت چنین نیست. در طراحی سایت، ابزارها و نرم افزار ها در جهت سرعت بخشیدن به کار مفیدند اما آنچه که یک تیم حرفه ای طراحی سایت را از دیگر افراد متمایز میسازد، تجربه ایست که در طول سال ها فعالیت و انجام پروژه های گوناگون طراحی وب سایت به دست آورده است.

نباید فراموش کرد که طراحی وب سایت فقط پیاده سازی سلیقه شخصی از سمت کارفرما و یا طراح سایت نیست بلکه هنگامی یک طراحی موفق خواهد بود که با شناسایی بازار هدف و مخاطبین سایت انجام شود.

مهمترین خدماتی که هنگام سفارش طراحی سایت میتوانید مطالبه نمایید :

• برنامه ریزی وب سایت و معماری اطلاعات
• ورود اطلاعات سایت
• بهینه سازی سایت
• پشتیبانی از سایت

مراحل طراحی سایت حرفه ای

قبل از هر چیز لازم است پروژه وب سایت ارزیابی و نیاز سنجی شود. چنانچه وبسایت مورد نظر شما کوچک و یا متوسط باشد، فرآیند طراحی آن در سرویس طراحی سایت کامل می شود. ولی چنانچه ایده و یا کسب کار شما وب سایتی بزرگ و پیشرفته را بطلبد ، برنامه ریزی و معماری اطلاعات وب سایت اقدامی است که برای تضمین موفقیت شما از ابتدا تا نگهداری و پشتیبانی، ضروری می نماید.

برای دست یافتن به یک وب سایت موفق و پویا، پیش از هر چیز باید پاسخ سوالاتی مانند موارد زیر را به روشنی دریافت:

- هدف سایت چیست؟

- مخاطبان اصلی وب سایت چه کسانی هستند؟

- محتوایی که قصد ارائه در سایت دارید چیست؟

- چه معیارها و ملاک هایی را برای سنجش موفقیت وب سایت خود در نظر گرفته اید؟

بعد از مشخص کردن اهداف و نیاز سنجی پروژه طراحی سایت، راهکار ها و اقدامات مقتضی بررسی و لیست می شود.
پیرو این بررسی و فهرست سازی، پیش طرحی از محتوای سایت با همراهی شما گردآوری و تهیه می شود. این محتوا می تواند دربرگیرنده متن، عکس، شمایل گرافیکی، ویدئو، صدا و موارد مشابه دیگری باشد.  هدف از تهیه این پیش طرح، اطلاع از جزئیات محتوا و چگونگی بکارگیری آن در فرآیند طراحی ضمن در نظر گرفتن راهکار های انتخاب شده می باشد.
نمونه ای از محتوای سایت با کمک شما، جمع آوری و سازمان دهی می گردد.محتوای وب سایت می تواند شامل متن ،گرافیک،عکس،ویدئو،فیلم،صدا و ... باشد.هدف، آگاهی از جزییات محتوی و اعمال آن در پروسه طراحی می باشد که برای نمایش محتوی و پیاده سازی بخش های تکنیکی سایت استفاده می شود.روال پیش نیاز برای دستیابی به وب سایتی پویا و موفق، برنامه ریزی بر اساس داده های ذیل می باشد.

برای دسته بندی و چگونگی نمایش محتوا در سایت که منجر به تولید صفحات وب و ایجاد منو های سایت می شود، فلوچارتی به شکل نقشه درختی تهیه می شود. همچنین تهیه این نقشه برای توسعه بخش های مختلف سایت در آینده ضروری و راهگشا می باشد.

در عمل تمام محتوای یک سایت در قالب و پوشش طرح گرافیکی آن به مخاطبان و کاربران سایت ارائه می گردد. طراحی پوسته گرافیکی سایت یکی از مهمترین عوامل مؤثر در اقبال بیشتر مخاطبان است؛ چرا که طراحی پوسته گرافیکی سایت نه تنها به لحاظ زیبایی بصری و جذابیت سایت بلکه در هدایت بهتر و آسانتر مخاطبان به بخش های مختلف سایت و سرعت سایت بسیار تأثیر گذار است. یک طراح حرفه ای گرافیک وب کسی است که بتواند همه این موارد را در طرح پوسته گنجانده و لحاظ نماید.

در این طراحی باید نوع محتوا، کاربران و نقشه سایت مورد توجه ویژه قرار گیرد. برای سایت های کوچک یا متوسط معمولا یک طرح گرافیکی برای صفحه نخست و الگوهایی برای نمایش صفحات داخلی برحسب نوع صفحه، در نظر گرفته می شود.

نرم افزار مدیریت محتوا به عنوان هسته اصلی شکل دهنده سایت است و افزونه ها (ماژول ها) بخش هایی هستند که برای ایجاد امکانات متنوع در سایت، به این هسته (نرم افزار مدیریت محتوا) افزوده می شوند.

مثلا شما در وبسایت خود نیاز به یک فروشگاه دارید که محصولات خود را معرفی کنید و بفروشید، برای این منظور باید افزونه فروشگاه بر روی سایت شما نصب و راه اندازی شود.

برای هر سایتی لازم است متناسب با نوع فعالیت و سفارش کارفرما، نرم افزار مدیریت محتوا و افزونه ها نصب، تنظیم و شخصی سازی شود و در صورت نیاز برنامه نویسی های لازم صورت گیرد.

تا این مرحله بخش عمده فرآیند طراحی سایت تکمیل شده است. تنها لازم است صفحات وب و منو ها بر اساس نقشه سایت (که در مرحله سوم از آن یاد شد) تولید و ایجاد گردد.

بعد از اتمام مراحل فوق، سایت طبق سفارش به شما تحویل داده می شود.

در این مرحله با توجه به سیستم ناوبری آسان در سایت های طراحی شده توسط وبتوک، طی یک جلسه حضوری 2 ساعته می توانید به آسانی نحوه مدیریت سایت خود را بیاموزید.

وب سایت شما در این مرحله روال تکاملی خود را طی خواهد کرد  و وبتوک خود را موظف می داند متناسب با نوع وب سایت شما یک دوره 1 تا 3 ماهه را در کنار شما باشد از سایت شما پشتیبانی و نگهداری کند.

در صورت تمایل به ادامه روند پشتیبانی از وب سایت ، می توانید از سرویس پشتیبانی وب سایت وبتوک استفاده کنید.

خدمات پشتیبانی و نگهداری در این مدت شامل موارد زیر است:

•    پشتیبانی از باگ های نرم افزاری احتمالی مشاهده شده در طول زمان پشتیبانی

•    پشتیبانی از باگ های احتمالی رابط کاربری مانند نمایش صحیح در مرورگرهای مورد توافق

•    ویرایش و یا جایگزینی تصاویر استفاده شده در طراحی رابط کاربری متناسب با چیدمان طرح به گونه ای که این تغییر باعث به هم ریختن چیدمان و طرح اصلی نگردد.

•    بک آپ گیری هفتگی از بانک اطلاعاتی و محتوای قابل تغییر در وب سایت مانند تصاویر محتوایی در صورت میزبانی سرور و یا هاستینگ در وبتوک

هزینه طراحی سایت حرفه ای

مدت زمان طراحی سایت به عوامل زیر بستگی دارد:

اندازه وب سایت

طبیعتا بزرگی یا کوچکی وبسایت برروی مدت زمان طراحی سایت تأثیرگذار است. هر اندازه پروژه تعریف شده بزرگتر باشد، طراحی سایت نیز زمان بیشتری را می طلبد.

نفر ساعت

درخصوص وب سایت هایی که تعجیل در طراحی آن وجود دارد، می توان نفر ساعت را افزایش داد. به این معنا که یا تعداد افراد تیم طراحی که روی وب سایت شما کار می کنند بیشتر شود و یا تعداد ساعتی که روزانه برای طراحی سایت صرف می شود افزایش یابد. طبیعتا این مورد بر افزایش هزینه طراحی سایت مؤثر خواهد بود.

سرعت ارائه محتوا

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر مدت زمان طراحی سایت، سرعت تهیه و ارائه محتوای مورد نظر از سوی شما می باشد. هرچه محتوای مورد نظر شما دیرتر در اختیار تیم طراحی قرار گیرد، تحویل سایت نیز به همان میزان به تعویق خواهد افتاد.

مدت زمان طراحی سایت حرفه ای

مدت زمان طراحی سایت به عوامل زیر بستگی دارد:

اندازه وب سایت

طبیعتا بزرگی یا کوچکی وبسایت برروی مدت زمان طراحی سایت تأثیرگذار است. هر اندازه پروژه تعریف شده بزرگتر باشد، طراحی سایت نیز زمان بیشتری را می طلبد.

نفر ساعت

درخصوص وب سایت هایی که تعجیل در طراحی آن وجود دارد، می توان نفر ساعت را افزایش داد. به این معنا که یا تعداد افراد تیم طراحی که روی وب سایت شما کار می کنند بیشتر شود و یا تعداد ساعتی که روزانه برای طراحی سایت صرف می شود افزایش یابد. طبیعتا این مورد بر افزایش هزینه طراحی سایت مؤثر خواهد بود.

سرعت ارائه محتوا

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر مدت زمان طراحی سایت، سرعت تهیه و ارائه محتوای مورد نظر از سوی شما می باشد. هرچه محتوای مورد نظر شما دیرتر در اختیار تیم طراحی قرار گیرد، تحویل سایت نیز به همان میزان به تعویق خواهد افتاد.

برای مشاوره و ثبت سفارش طراحی سایت با ما تماس بگیرید

021 77 94 21 02

برخی از سوالات متداول

در این قسمت رایج ترین پرسش های قبل از سفارش را به همراه پاسخ مربوطه ملاحظه می کنید.
چنانچه علاوه بر این پرسش ها، سوال دیگری دارید، لطفا حتما با ما تماس بگیرید.
 
بپرسید

گروه طراحان وبتوک در طراحی وب عمدتا از زبان php به عنوان زبان اصلی استفاده می نماید.
البته بر حسب سفارش کارفرما امکان بهره گیری از زبان های دیگر نیز برای این گروه میسر می باشد.

بله؛ در بسیاری از موارد با توجه به امکانات درخواستی کارفرما استفاده از cms های آماده پیشنهاد می گردد.
استفاده از cms های آماده مانند joomla وردپرس و یا جوملا wordpress و سفارشی سازی آن بر حسب نیاز کارفرما، مشمول هزینه کمتری نسبت به کدنویسی cms اختصاصی خواهد بود.

بله؛ همکاران ما در وبتوک مشتاقانه آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره می باشند.
برای دریافت مشاوره حضوری و تعیین وقت با دفتر وبتوک تماس حاصل فرمایید:
02177942102

به این صفحه امتیاز دهید:
5/5 - (651 امتیاز)
مشاوره بگیرید
021-7794-2102

تمامی حقوق برای وبتوک محفوظ می باشد.